Biz Kimiz ?

Dağcı Teke Patent Marka Sınai Mülkiyet Hizmetleri A. Ş.

Dağcı Teke Patent Marka A.Ş.'nin temelleri 2005 senesinde atılmış olup sektörün önde gelen patent firmalarına danışmanlıkla edinilen tecrübe neticesinde hayata geçirilmiş bir projedir.

Firmanın vizyonu marka, patent ve tasarımın müşteri firma ya da şahsın esas sermayesi olduğu bilinci ile hareket etmek üzerinedir. Marka, patent veya tasarım için yapılan yatırımın bir şirketin fabrikası için arsa almasından veya üzerine fabrika binası inşa etmesinden esasen pekte bir farkı yoktur. Zira ülkemizde ortalama bir şirket ömrünün ne kadar olduğu düşünüldüğünde marka , patent veya tasarıma yapılan yatırımın harcanan emek ve sermayenin fabrika binasına yatırımdan veya fabrika binası satın almaktan önde tutulması gerektiği aşikardır.

Ülkemizin içerisinde bulunduğu koşullar nedeniyle ve coğrafi konumu itibariyle gelişmekte olan ekonomimize, ülkemize ,işimize ,kendimize ve hatta bizden sonra gelecek nesillere bırakılabilecek en büyük yatırımın Fikri Mülkiyete ilişkin yatırım olduğu aşikardır.

Hal böyleyken hem geçmişe ilişkin hem bugüne dair hem de yarını için yapılabilecek en iyi şey Fikri Mülkiyeti tescil altına almaktır. Zira tescil ettirilmeyen Fikri Mülkiyet ürünü bakımından hukuki korunma sağlanması da oldukça güçtür. Özellikle 6769 sayılı Sınai Mülkiyet kanununun tescilli markaya sağladığı koruma büyük bir şanstır ve işletmeler tarafından bu şansa sahip çıkılması önem arz etmektedir.

Bizler Fikri Mülkiyeti 10 yıla aşkın senedir kendisine meslek edinmiş ,eğitimini almış ve patent vekilliğine hak kazanmış sağladığı hakların önemine vakıf bir patent ofisiyiz. Amacımız sayıca fazla müracaat yerine doğru şekilde müracaat yapılması ve müvekkilin hiçbir biçimde hak kaybına uğratılmamasıdır. Farkımız bize emanet edilen Fikri Mülkiyet ürününe gerçekten değer veriyor olmamızdan kaynaklanmaktadır.

Saygılarımızla…

Aksu Teke
Kurucu - Avukat - Marka ve Patent Vekili

1978 Gaziantep doğumludur. İlkokulu İzmir ve Mersin’de okumuş Orta ve Lise Öğrenimine Mersin ilinde devam etmiştir. İçel Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Ayşegül Dağcı
Avukat - Marka Vekili - Danışman

Lise öğrenimini Vefa Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde marka vekilliği sıfatına hak kazanmış olup gerek Ulusal gerek Uluslararası firmalara marka, patent ve tasarım tescil müracaatları bakımından danışmanlık yapmaktadır.

Hüseyin Teke
Mali Müşavir - Marka Vekili - Danışman

1978 Düzce doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Düzce ve Ankara’da tamamlamış olup, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olmuştur.

İslam Uysal
Avukat - Marka Uzmanı - Danışman

Lise öğrenimini Çarşamba Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Dağcı Teke Hukuk bünyesinde öğrenciliğinden bu yana çalışmaktadır.

Arda Can
Avukat - Marka Uzmanı - Danışman

Lise öğrenimini Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Bayram Özdemir
Avukat - Marka Uzmanı - Danışman

Lise öğrenimini okul birinciliğiyle tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yüksek ortalama ile mezun olmuştur. İstanbul Barosuna bağlı olarak yasal stajını tamamladıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinde askerlik görevini hukuk danışmanı olarak tamamlamıştır.

Tülin Genç
Marka Uzmanı

Çok programlı lise mezunudur. Giresun Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. T.C Halk Bankası, Turkcell gibi kurumsal firmalardaki çalışmasını müteakip önce Dağcı Teke Hukuk bünyesinde daha sonra Dağcı Teke Patent bünyesinde görevine devam etmektedir.

Hülya Uyar
Asistan

Lise öğrenimini Karaman’da tamamlamıştır. Kocaeli Üniversitesi mezunudur. Lisans eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde devam etmektedir.